• Menu
  • Menu

Krásná místa v Kolumbii, která jsem nestihl navštívit

Měl jsem tu čest strávit v Kolumbii celé tři měsíce svého života a vidět mnoho úžasných míst. Nicméně, Kolumbie je veliká země a moje časové i finanční možnosti nebyly neomezené. Proto jsem ani náhodou nedokázal navštívit veškerá místa, co můj radar zaznamenal. Dovolil jsem si vypsat několik míst, jejichž minutí mě mrzí asi nejvíc.

San Andrés

Reklama na skutečný Karibik. Ostrov ukrytý v moři a vzdálen asi hodinku letu z Cartageny. Ostrov nabízí pochopitelně úžasné pláže, možnosti šnorchlování, potápění a prostě relax jako blázen.

Jardín

Zapadlé městečko, co je vzdálené asi 4 hodiny autobusem z Medellínu. Jardín je ideální místo pro ty, co chtějí vidět Kolumbii, kde chlapi nosí sombréra, kde život plyne pomalu, kde je krásná zelená příroda, kde je prostě kolumbijská pohoda, klídek a tabáček.

 

Národní park El Cocuy

Úžasná čistá příroda. Národní park byl a bude z větší části veřejnosti uzavřen, ale nedávno se otevřelo na 50 km tras, kde si člověk může užít Andy v plné parádě.

Volcano Puracé

Kolumbie je země plná sopek. Osobně jsem si z blízka obhlédl několik sopek v Los Nevados, konkrétně Nevado del Tolima či Quindío. Na obě lze vylézt. Puracé je sopka, co se rozléhá nedaleko Popayánu a vylézt na její vrchol je v celku snadné, údajně. Kromě úžasného výhledu si člověk může užít pohled na spektakulární kráter.

Amazónie – Leticia

Pokud chce člověk prozkoumat Amazónii, tak většinou nemíří do Kolumbie, byť pěkných pár kilometrů čtverečných leží i v Kolumbii. Leticia je místem, kde by se člověk odrazil právě k poznání tohoto přírodního divu. Právě v kolumbijské Amazonii se odehrává i děj seriálu Zelená hranice. Zajímavá podívaná, co je určena spíše pro zrak náročnějších diváků.

Tatacoa poušť

Ano, Kolumbie má snad všechny možné typy krajin na svém území. Poušť tedy nemůže chybět. Pokud toužíte po klidu, tak Tatacoa ho nabízí v množství neomezeném.

Gorgona ostrov

Vykoupat se v Pacifiku. Pro všechny cestovatelé mající onu touhu je právě ostrov Gorgona ideálním. Pro jedinečnost tropického pralesa, korálových útesů, pláží zvířat a rostlin je také rovnou národním parkem.

 

Karneval Barranquilla

Kolumbie jsou barvy, hudba, tanec a veselí. Přehlídku té největší nápaditosti a hravosti Kolumbijců je možné vidět na druhém největším karnevalu na světě. Musí to být brutální párty.

 

 

Odpovědět