Zámek
Nové Hrady
To bylo moc hezký počasí a já se rozhodl opět provětrat svojí černou orkyní (myšleno koně, vlastně kolo) se jménem Jůlie. To je nejspíš jméno jedné bájné servírky z Žulové, která se do mě určitě taky zamilovala, jen neměla stejně jako já odvahu projevit své city... A tak jsem kopl do vrtule a dojel do zámku Nové Hrady.

Zámek dříve bývala škola, následně prasečárna. Poté zámek zakoupila jedna značně nohatá rodina, zkultivovala ho a dneska to je super zámek s úžasnou zahradou, bludištěm...

Původně stával nedaleko hrad, ale jeho pán hrabě Chamaré si myslel, že je pod hradem ukryt poklad. Celý ho postupně zboural a z odvezených trosek byl následně postaven zámek. Taky komedie. Hrabě ovšem nebyl úplný blázen, naopak osvícený člověk – létal balónem, pěstoval bource morušového. Ty jo, snad si to s něčím nepletu. Závidím majitelům, kteří na zámku i bydlí. Prý se inspirovali od přátel, kteří také vlastnili jeden zámek. Hledali totiž letní sídlo a místo na chalupu padla volba rovnou na onen zámek. Jak jsem zmiňoval, z ruiny vytvořili skvělý areál, a proto jim všechna čest.

Autor: m.iker
nohynacestach.cz - Copyright 2016
Thanks for subscribing. Share your unique referral link to get points to win prizes..
Loading..