Zámek Lednice

Bylo jednoho horkého pátku a předpověď počasí slibovala ještě „horčejší“ sobotu. Při úvahách kam vyrazit mi vcelku rychle na mysli vyvstala lednice, tedy zámek Lednice. Moc opravdového chládku to sice nepřinese, ale přijde mi to celkem vtipné.

Tak jsem v sobotu časně ráno vyrazil na kole z Brna směr Lednice. Cesta byla jasná a snadná. Napojil jsem se na cyklotrasu Brno – Vídeň a té jsem se držel jako strýček Skrblík dollarů. Prvních třicet kiláčků byla celkem nuda, trasa upravená, rovinatá, ale moc nebylo nač koukat. To se změnilo s příjezdem do Pouzdřan, kde to začínalo skutečně vonět Jižní Moravou. Kolem mě se objevovali vinice, vinné uličky, takový ty pěkný baráčky. Projížděl jsem i kolem nějký supr nádrže a zahlédl jsem i zvětšenou příbuznou Věstonické Venuše.

Od samotného lednického zámku jsem očekával hodně a rozhodně jsem neodjel zklamán. Moc času na detailní průzkum zahrad a areálu jsem neměl, ale i tak super. Zámek je úžasná stavba, konírna jak by smet, bezprostřední okolí zámku super. Samozřejmě všude prda lidí, zaslechl jsem němčinu, polštinu, angličtinu a nechyběli ani naši přátelé z Asie. Jak to uzavřít? No určitě zase do Lednice někdy vyrazím...


autor: m.iker
nohynacestach.cz - Copyright 2016
Thanks for subscribing. Share your unique referral link to get points to win prizes..
Loading..