Solná pole

Můj výlet do Vietnamu se opíral o plán s cca týdenním okružní jízdou na skútrech, dle náčrtu Čecha ve Vietnamu (žel web již není funkční). Osa Nha Trang > DaLat > Mui Né > Nha Trang

 Skútr jsem si vypůjčil o den dříve, aby bylo možno trochu si osahat místní zvyky na silnicích, více v Nohách spojených  DaLatem.  

Nedaleko Nha Trangu, cca 60 km, se měla rozprostírat solná pole, tak jsem jel. Od samého začátku se cesta vyvíjela velmi zábavně. Krásné výhledy na rybářské loďky, ostrovy, hory, no prostě člověk se vážně musel snažit, aby nezapomněl řídit při pohledu na onu krásu.

Až jsem dojel k místu činu, samozřejmě jsem špatně odbočil a než se podíval do map, podařilo se mi úspěšně zajet cca 30 km. Když už nic, tak jsem projel dosti zapomenutou vesničkou, s množstvím psů, což je taj v JV Asii normálka. Poprvé a naposled se mi ovšem přihodilo, že mě chtěli sežrat a štěkali na mě jako divý. Nicméně naštěstí platilo, že pes, který štěká, nekouše.

Ještě než jsem dojel k polím, tak jsem dobloudil ke krásné pláži, která spíše než Vietnam připomínala Karibik, ale což.

Samotná solná pole byla nalezena o pár minut později. Přiznám se, myslel jsem, že budu nadšenější, ale jinak pěkný. Byla škoda, že na polích nikdo nepracoval, žádný ty vietnamský klobouky, takže pole působila trochu pustě. Ale výletu jsem nelitoval, samotná cesta byla krásným zážitkem a následná zastávka na BaHo vodopádech velmi potěšila.  

Dodám, že jsem slušně podcenil vietnamské slunce a solidně si popálil nohy a ruce. Další den jsem již cestoval v mikině, takže jsem si pořádně spálil již jen ruce a v DaLatu nezbývalo než zakoupit tepláky Adidas za 100.000 dongů (100 Kč) – ve stejné cenové relaci mi nabízeli také Nike či Calvina Kleina.

Autor: m.iker
nohynacestach.cz - Copyright 2016
Thanks for subscribing. Share your unique referral link to get points to win prizes..
Loading..