Slavkovský štít

Již delší dobu jsem se chystal do Tater, pouze jsem vyčkával na impulz, který mne vyhecuje k činu. A přišel po přečtení článku o Slavkovském štítu (a komentářů pod článkem) a všech peripetií, které jsou s tím spojeny. Navnadil jsem ještě bráchu a jelo se do Tater. Po zahřívací sobotě, kdy jsme pouze obhlíželi terén, ochutnali místní halušky a pivko, přišla neděle, den D. Předpověď počasí vypadala slibně, nicméně... Po 8h ráno jsme opustili hotel a k nemilému překvapení byla taková oblačnost, že štít nebyl vůbec vidět. Více méně bylo jasné, že po dobytí na nás nebude čekat výhled "široko daleko", ale co. 

Už jsem absolvoval pár výšlapů a článek popisující túru slovy „Náročné psychicky i fyzicky“, rozhodně nemystifikoval. Stoupání bylo bolestivé, kamenité, únavné, navíc jsme přes mlhu ani pořádně neviděli kýžený vrchol. Když fouklo, tak jsme byli obdarování pohledem na Poprad a Nízké Tatry, bylo možno zahlédnout i Lomnický štít a „údolíčko“, s protékající bystřinou. Zpátky k výstupu. Ten byl místy komplikovaný zmíněnou mlhou a dvakrát jsme málem opustili naši modrou trasu, což by nebylo dobré. Narazili jsme i na sníh, který bylo nutno „přebrodit“, některé pasáže připomínaly horolezecký trénink pro začátečníky, ale vše se nakonec zdárně a ve zdraví podařilo zdolat. Potkali jsme i čtyři další turisty, co se vydali oné neděle pokořit štít. 

Jak je vidět na fotce, naše odhady nelhaly a úmorný výšlap vskutku nebyl odměněn výhledem na vrcholky ostatních štítů. Ty se rozhodli stávkovat a prostě nevylézat z oné šedé opony. I přesto byl ovšem výšlap parádní a užili jsme si ho i přes vysokou náročnost. Posléze jsme se shodli, že výšlap na Sněžku je v porovnání s touto trasou nenáročná procházka.

Autor: m.iker
nohynacestach.cz - Copyright 2016
Thanks for subscribing. Share your unique referral link to get points to win prizes..
Loading..