Persepolis

Persepolis výbornej, hned jsem se odpojil od našeho tourguide a procházel Persepolis na vlastní pěst. “Trosky” very nice, atmosféra nice, počasí taky vyšlo skvěle a to vyprahlý pohoří na pozadí jen umocňuje celkový dojem. Přijeli jsme kolem 9h a lidí tam ještě moc nebylo, to se ale odpoledne zásadně změnilo, takže to taky vyšlo dobře.

Zde mě hodně bavili zachované, resp. opravené reliéfy na zdech, sloupech, parádní práce. Taky jsem se zamyslel nad tím, proč a jak to asi Alexandr vypálil?

Až jsem došel k vlastní teorii >> na Persepolis by býval byl o něco bohatší pohled, pokud by město drahý Alexandr nevypálil, ale nelze se mu snad ani divit –>> Alexandr se vandroval poměrně kus cesty až sem > dalo mu to nějakou práci Persepolis dobýt > když se operace povedla, tak se takový počin musí logicky oslavit > zlije se jako prase s partou kámošů > každá parta se při stavu totální ožralosti chová jinak, někdo dělá to a jiný zase ono, jasné je to, že někdo z Alexandrovi party dostal spásný nápad podpálit město > a je to, děsná zábava > mě by ale zajímalo, co si potom Alexandr Veliký říkal dalšího rána až se probudil – jesi jako jo, super akce nebo spíš, že jsme to teda chlapi vymňoukli nebo to hned na někoho hodil, že ho měli zastavit či upozornit na následky tohoto činu nebo si třeba ani nic nepamatoval a dělal, že se nic nestalo? Mám obavy, že jen těžko půjde tuto informaci zjistit a ověřit u několika nezávislých zdrojů…


Bližší info o nedalekém Shirazu v následujícím příspěvku... 

Autor: m.iker


nohynacestach.cz - Copyright 2016
Thanks for subscribing. Share your unique referral link to get points to win prizes..
Loading..