Krabi Tiger Cave

Tiger Cave je jeskyně, kam se chodí místní klanět tygrům a místním bohů, Buddhovi neposledně. Po příchodu do jeskyně se mne ujala jakási stařenka, poptala se mne odkud jsem, dala mi slušivý náramek, bonbón a naznačila, že tahle sranda není zadarmo, ať tam šoupnu příspěvek. Tak se stalo.

Místní milují tygry a v Thajsku se možné se s tygry fotit naživo a v bezprostřední blízkostí. Na otázku, jakto že tygr tyhle senzace chtivé turisty nezpapá se mi dostalo prosté odpovědi. Údajně jsou lidé vpuštěni k tygrům těsně po obědě, kdy jsou tygři najezeni k prasknutí, takže na nějaký lidi prostě nemá chuť.

Doslova vrcholem Krabi je chrám Wat Tham Sua, cesta k němu je bez přehánění trnitá, přesněji schodová. Nutno sdolat 1 267 schodíků k místnímu Everestu.

To zní jako sranda, jenomže výšlap ztíží opičáci, kteří spolehlivě okrádají turisty. Dokonce si vyšláply i na mne, drze, ale šikovně mi vytrhly z ruky Sprite, která mi měla dodat energii po cestě a dopomoci k vrcholu. Nakonec jsem zůstal na holičkách a výšlap nešlo zdolat jinak než bez pomoci těchto cukrů ve vodové podobě...

Trochu více o Krabi jako takovém k dostání v článkovém balení ZDE


autor: m.iker
nohynacestach.cz - Copyright 2016
Thanks for subscribing. Share your unique referral link to get points to win prizes..
Loading..