Isfahan
Imam mosque

Na fotce je k obdivu Imam mosque, která je k nalezení na Imam square. Musím přiznat, že ohromně působivé místo. Náměstí je rozlehlé, kompletně obklopeno bazarem s úžasnými výtvory místních umělců, jejž můžete dokonce při zhotovování výrobků pozorovat.

Touto dobou jsem mešitu navštívil s dívkou jménem Falush. Se slečnou jsem se seznámil následovně -->> Seděl jsem na lavičce u promenády a asi po 20 minutách se u mě zastavil borec a bavili jsme se, studoval Elektro-technickou univerzitu. Posléze si přisedla holčina a přidala se do konverzace. Borec odjel a já seděl jen se slečnou, vlastním jménem Falush. Bylo jí dvacet, studovala soukromou univerzitu na zdravotní sestru – školné $1,000 za semestr.

Ráda by studiu odcestovala do Kanady, kde čerstvě bydlí její vdaná sestra – ta mimo jiné přesedlala z islámu na křesťanství, protože její manžel studoval bedlivě obě náboženství a vyhodnotil, že křesťanství se zakládá na pravdě, její rodiče z toho nejsou odvaření, spíše byli zklamáni než by to vyloženě zakázali a odsoudili. Pokud by nyní přijela do Íránu a veřejně mluvila o svém přestupu ke křesťanství, údajně by hrozil trest smrti.

Falush je muslimka, ale není moc aktivní, spíše jen na papíře. Uvítala by mnohem uvolněnější pravidla jako za Shaha Reza. Nerada nosí šátek, má ráda módu, píše o lásce, protože zatím žádnou pravou neprožila, s láskou je to prý v Íránu těžké. Lidé prý uzavírají sňatky často bez lepší známosti, prostě se potkají a vezmou se, ono mít přítele není úplně povoleno, je to komplikované. Pokud člověk dostuduje, tak se sňatek očekává velmi rychle a rozvody jsou dost složité. Každopádně se jí situace v Íránu úplně nelíbí a ráda by změnu k evropštějším standartům.

Mluvili jsem spolu celkem dlouho, dokonce mi koupila zmrzlinu a donuty – já chtěl samozřejmě platit, což rázně zamítla – prý mě chce maximálně dobře pohostit, tohle by mělo začít fungovat i v Evropě. Oboje chutnalo výborně. Šli jsme společně na večerní Imam square, překrásně osvětleno, fakt krásný zážitek. Posléze jsme se rozloučili, kdy mi podala I ruku, což je na místní poměry celkem rebelství.

Bližší info o Isfahanu v následujícím příspěvku... 

Autor: m.iker


nohynacestach.cz - Copyright 2016
Thanks for subscribing. Share your unique referral link to get points to win prizes..
Loading..