Děvičky
Skoro bych tuto zříceninu označil za bájné místo. Již po mnohokráte padla řeč a myšlenka na návštěvu Děviček, nicméně až doposud skutek utek. Zříceninu znám velmi dobře z dálky, kdy jsem kolem projížděl nesčetněkrát a mé ožralé oko dohlédlo na toto majestátní místo z nedalekého kempu Merkur, kam každé léto zajíždíme rozveselit naše životy.

Každopádně tentokrát se přešlo k akci. Pro dobytí Děviček byl zvolen následující plán > vlakový přesun Brno - Popice a pěší pochod po červené značce až ke zbylým troskám hradu. Je to cca 8 kilometrů dlouhá pochůzka, ale cestu člověku zkříží jenom jeden kopeček a to až ten poslední.

Variant kam pokračovat dále je mnoho. Vína chtiví mohou zapadnout do Pavlova (na obrázku) a tam poctít svou vzácnou návštěvou nejeden sklípek. Rozhodně je fajn vyšlápnout až na vrchol kopce Děvín. To panoráma je prostě super. Navíc se vážně nejedná o žádnou dřinu. A kdo se odhodlá až k pochodu na Stolovou horu, tak udělá úplně nejlépe.  

Já pro návrat do Brna zvolil autobus z Horních Věstonic, ten člověka zaveze do Šakvic na vlak no a za dalších 20 minut oko spatří světlo světa na brněnském hlavním nádraží.

Autor: m.iker
nohynacestach.cz - Copyright 2016
Thanks for subscribing. Share your unique referral link to get points to win prizes..
Loading..