DaLat

DaLat je značně unikátní vietnamské městečko. Nachází se v nadmořské výšce cca 1600 metrů, vedou do něj úžasné silnice se skutečně dech beroucími výhledy (cesta z Nha Trang je totální topovka), ve středu města se nachází jezero, jenž je obklopeno parky a zahradami.

Taky bych řekl, že DaLat byl asi nejčistější město, které jsem ve Vietnamu navštívil. Nutno ovšem dodat, že Vietnamci se svým zlozvykem v podobě všudypřítomného bordelu bojují a ANO, bude líp.

Proč zahrada Vietnamu? Větší množství foliáků, než kterých vidění zde jsem neviděl nikde jinde. Také i pro zmíněné množství parků, květin, zeleně. I sochy na kruháčích jsou z květin, konkrétně mě napadá vláček či Eiffelova věž. Fakt pěkný město.

Na obrázku je k vidění asi 20m vysoký zlatý Buddha a motorka. U té se spolu s dopravními předpisy a zvyky krátce pozastavím...Ono stal se ze mě motorista bob, kterýho nic nezastaví, kromě spálenýho krku.

Nejdřív jsem mel obavy z vietnamského provozu, kterej je šílenej a má jen základní pravidla, přesněji:
1. Větší auto má vždy přednost
2. Respektuj rychlost!
3. Většinou nejezdi na červenou, ačkoliv obdočit vpravo je stejně jako v USA povoleno
4. Používej rozum a buď tolerantní, většina Vietnamců nemá řidičák, možná i diky tomu se mi zdá doprava bezpečnější a plynulejsší než Evropě. Takže neřešíš různý kruháče, prostě tam pomalu vjedeš, není tady ani moc značek, můžeš jet klidně i v protisměruje, ale na kraji, hodně troubíš (ne jako, ať tě ten frajer před tebou nesere, ale oznamuješ - bacha, jedu!), když potkáš na silnici krávu zatrub, ona za chvíli uhne, a tak dál...
 

Ale je fakt, že bejt tak víc aut (cca 90% motorek), tak by to bylo ještě zajímavější :)

autor: m.iker
nohynacestach.cz - Copyright 2016
Thanks for subscribing. Share your unique referral link to get points to win prizes..
Loading..