Bangkok

Paní domácí (muslimka se zvykem nenosit šátek a následně si ho přede mnou provinile oblékat) mi zachránila pěkných pár korun. Při check-inu kopírovala můj pas a odhalila, že moje víza jsou již prošlá. Nejdřív jsem si říkal, blbost, po chvíli se toto slovo změnilo na do prdele, do hajzlu a znova dokola. Nezbývalo než jet na imigrační. Pro vysvětlenou. Obvykle my Čecháčci obdržíme 30 denní turistická víza (pokud přiletíme letadlem), já ovšem přicestoval z Kambodži a busem = 15 dní víza. Byl jsem pět dní po. Dostat se na imigrační nebyla sranda. Ono najít taxikáře, kterej umí anglicky je nesmysl a objevit někoho s GPS je nemožný. Pět borců odjelo s nepořízenou, na dalšího jsem vytasil nootebook a ukázal mu imigrační na mapě, gól.

Situace nebyla ještě zachráněna, přišel jsem na poslední chvíli, ale dobrota místních úřednic byla nekonečná. Vízum mi prodloužili, něco to stálo, ale budiž. Dodám, že jsem se objevil v době, kdy se již nevydávaly lístky na čekačku. Nejdříve na mne byla milá Thajka přísná (dodám, že jsem přijel jen s pasem – bez podkladů). 

Nakonec vše dobře dopadlo a pouze jméno Miroslav D...š okomentovala ve stylu, že tak složitý jméno dlouho neviděla, což jsem bral jako kompliment...

A mnohem více z mé bangkokské anabáze lze vyzjistit v mém článku. Stačí prostě kliknout HERE


autor: m.iker
nohynacestach.cz - Copyright 2016
Thanks for subscribing. Share your unique referral link to get points to win prizes..
Loading..