Ba&Ho

Nedaleko vietnamského Nha Trangu směrem na sever a následně trochu partyzánskou cestou lze dojet k vodopádu s pracovním názvem Ba Hoooooo. Možno využít nějakou Tour nebo na skútroj, což doporučuji. Vstupné je symbolických 15.000 dongů.

Následně se jde několik minut po stezce, projde se kolem jeskyně s kouzelnými babičkami (rozuměj > starší paní prodávají chlazené nápoje) a pokračuje se k samotným vodopádům. Ty jsou hned tři. Číslo 1 je se skokánkem z výšky cca 3 – 4 metry, hloubka je dostatečná a jeden Rus mi řikal, že na dně je kdyžtak písek. Takže pohoda.

Ke dvojce se jde značně trnitou cestou, lze zvládnout i v žabkách, tedy jako můj holandský spolubojovník, lépe v botech, trojka je vlastně podobný případ.  

U obou vodopádů si člověk může trochu zaplavat v příjemně teplé vodě, ano, byl jsem překvapen, ale voda byla vážně spíše teplá než studená. Možná i díky období sucha, které zrovna vrcholilo a bylo tedy solidní horko. Nechyběly ani ony vodopádové sprchy, kde na člověka tekl proud, řekněme spíše, velmi silný proud vody.

Suma sumárum, určitě se vyplatí vyrazit. Avšak bacha, kameny kloužou a já se dvakrát málem rozmáznul, díky mému štěstí se mi ovšem nic nestalo, jen úlek.

Paradoxně koukám, že na fotce je asi ten nejmenší vodopádek, co je k vidění...

autor: m.iker
nohynacestach.cz - Copyright 2016
Thanks for subscribing. Share your unique referral link to get points to win prizes..
Loading..